Merkezimizde dil ve konuşma bozuklukları, terapi rehabilitasyon özel eğitim ve tedavisi yapılmaktadır... KEKEMELİK ritim bozukluğu, gecikmiş dil ve konuşma, okuma güçlüğü  konuşma sorunları ( heyecanlara bağlı duraklamalar, kesilme ve tekrarlar uzatmalar, bunlara bağlı çeşitli tikler vb. )harf sorunları, gelişimsel dil ve konuşma sorunları ağırlıklı çalışmalar yapılmaktadır. UYGULANAN SİSTEM DÜNYADA UYGULANAN EN YENİ VE ÇAĞDAŞ BİR SİSTEMDİR.

         ... MERKEZİMİZ BASIN SAYFALARINDA GÖRECEĞİNİZ ‘KEKEMELER KÖYܒNDEKİ 32 KİŞİYİ 25 GÜN GİBİ KISA BİR SÜREDE BAŞARI İLE TEDAVİ EDEREK BU KONUDA TÜRKİYE DE İLK VE TEK OLDUĞUNU KANITLAMIŞTIR. TÜRKİYE'DE BUNA BENZER HİÇBİR ÇALIŞMA YAPILMAMIŞTIR. ÜNİVERSİTELER DAHİL...

         Kekemelik tedavisi çok zordur. Önemle belirtelim ki kesinlikle bire bir çalışmayı gerektirir. Ortalama 25-30 gün sürer. Tedavide çalışan kişi ile her gün bire bir çalışarak onun ruhsal durumunu,  klinik psikolojik testlerle kişilik özelliklerini ince detaylarına kadar tespit etmek gerekir. Yani psikolog çalıştırdığı kişiyi iyi tanımalıdır... Genellikle kekemeliğe öncelikle depresyon, yetersizlik ve güvensizlik duyguları, tikler eşlik eder. Kişi pasif kısık sesle güvensiz bir ses tonu ile konuşur. Konuşma yerine başını sallamayı tercih eder. Bu da onu toplum içinde pasif yapar. Başkaları alay edecek diye çekimser kalabilir.. Yani konuşmaktan korkar... İşte bütün bunlar gerekirse ‘Tıbbi Bilinçli Hipnoz’ yöntemi ile çalışma süresince kısa sürede giderilebilir.(Hipnoz çocuklara uygulanmaz) Kişi güçlendirilir. BİLGİSAYARLA EĞİTİM SİSTEMİ  İLE HİPNOZ YÖNTEMİNİN BERABER UYGULANMASI DA TÜRKİYEDE İLKTİR.

          Merkezimizde tamamen tıbbi ve bilimsel yöntemlerle çalışılmaktadır... Her meslek ve dalda olduğu gibi bizi de taklit edenler olabilir... Lütfen başka yerlere gittiğiniz zaman bu konunun uzmanı olup olmadığını tıp mensubu olup olmadığını  korkusuzca sorun... Çünkü daha önce başka yerlerde tedavi olamayıp da merkezimize gelen kişilerin tedavilerinde güçlük yaşanıyor...  Örneğin nefeslerle konuşma kesiliyor... bu nedenle eski öğretilen yanlış alışkanlıklarını bırakması güç oluyor. Bunları düzeltmek hem zor hem zaman aldığından esas tedavi yöntemi aksayabiliyor...

         Tekrar önemle belirtelim. Uzaktan kumanda veya kendi başına evde uzmanı ile beraber olmadan kekemelik tedavisi yapılamaz. Uzaktan kumanda ile ameliyat yapılmayacağı gibi...

         Bize gelip tedavi gören kişilerin konuşması düzeldiği gibi aynı zamanda ruhsal yönden de sağlığına kavuştuğunu merkezimize uğrarsanız teşekkür yazılarından görebilir, iyileşenlerle görüşebilirsiniz.

         İlk muayeneden sonra kişiye en uygun  program  tespit  edilip çalışmaya başlanmaktadır. Garanti mi? Geriye dönüş olur mu? Çok sorulan sorulardan. Kişi iradesine sahip, kararlı olursa garanti olur. Geriye dönüş olmaz. Temel eğitim şartlarına tam uyarsa sorun kalmaz.

         Kesin  başlayanlardan ilk muayene ücreti alınmaz. Kekemelik derecesine göre ücret saptanmaktadır. Muayene olmadan telefon ile  danışanlara bir şey söylememiz bu nedenle zor. Çünkü kekemeliğin çeşitleri var...

         LÜTFEN SEÇİMİNİZİ DOĞRU YAPIN DOĞRU ADRESE GELİN HEM MADDİ HEM MANEVİ ZARARA UĞRAMAYIN. EN AZINDAN BİZE SORUN VEYA UĞRAYIN.

        GÜZEL VE AKICI KONUŞMAK DİLEĞİ İLE SAYGILAR...
 

KONUŞMA BOZUKLUĞU (KEKEMELİK)

Kekemelik kısa tanımı ile konuşma ritmindeki bozukluktur. Akıcılık bozulmuştur. Konuşmanın düzenini bozan duraklama tekrarlar ya da uzatarak söyleme şeklinde görülebilir. Bütün Dünyada geniş bir halk kitlesini ilgilendirir. Başarıyı engeller. Kişi için olduğu kadar yakınları, iş arkadaşları ve ailesi için de önemli bir yaşam tarzıdır kekemelik. Kişi sosyal iletişimden zevk alamaz. Kekeme olmayan bir kişi için basit bir iş olan lokantada yemek ısmarlama işi , kekeme için hemen hemen imkansız bir güç denemesi haline gelir.
Çocuklukta konuşmanın başlaması dönemlerinde olumsuz anne - baba yaklaşımları veya olumsuz çevre faktörleri etkilidir. ERGEN KEKEMELER hatalı konuşma tarzını öğrenebilecek yeterli zamanı elde etmiş demektir. başarısızlıkla sonuçlanmış başka tedaviler görmüştür. bu da onda hiçbir şeyin kendisi için yararlı olamayacağı inancını geliştirmiştir. Kişi bu engeli aşmaya çalışırken bir çok kötü alışkanlıklar veya tavırlar kazanabilir. Zor bir kelimeyi söylemeye çalışırken eğer ayağını yere vurursa kelimenin daha kolay söyleneceği kanısına varabilir. Pek kısa süre sonra konuşurken ayağını yere vurma veya göz kırpma, baş sallama alışkanlık haline gelir. (Tikler)
Konuşma zorluğu iki farklı nedenle oluşmaktadır.
A . Organik nedenler : Beyin yapısındaki sorunlar, ses tellerinin yapısal bozuklukları, ağız, dil, diş, dudak bozuklukları.
B . Psikolojik nedenler : yapısal kusuru olmayıp ruhsal nedenlerle konuşmayan, takılan ve kekeleyen kişiler bu grubu oluşturur.
Bu nedenleri açtığımızda;
     1 - TAKLİT 2 - KORKU 3 - PSİKOLOJİK TRAUMA en önemlileridir.
     Ne türden olursa olsun yeter ki organik nedene dayanmasın. Beyindeki konuşma merkezi hasara uğramasın. İşte merkezimizde kişinin konuşma merkezine yeni metotlarla ve yaklaşımlarla erişildiğinde psişik nedenlere dayanan konuşma bozuklukları düzeltilmektedir. Buradaki kıstas kişinin şarkı söylerken , fısıltı şeklinde konuşurken ve rahat zamanlarında güzel konuşup konuşmadığıdır. Sorunun çözülmesi mümkündür. Yeter ki kişi içten istesin. Merkezimizdeki tedavi tamamen bilimseldir. Bütün Dünyada kullanılan etkin ve çağdaş yeni bir yöntemdir. Görsel ve işitsel tekniğe ( bilgisayar) dayanmaktadır. Eskimiş ve etkinliğini kanıtlayamamış yöntemler ( nefes - ritim vb.) kullanılmamaktadır. Ortalama 30 gün gibi kısa bir sürede oldukça belirgin bir düzelme söz konusudur. Geriye dönüş söz konusu değildir. Burada kişinin iradesi önemlidir. Öğretilenleri ve egzersizleri kısa bir süre uygulaması gerekir. Ayrıca anne - baba , öğretmenler gibi yakından ilgili çevre de eğitilmekte hazırlanan bilgi broşürleri verilmektedir. Kişiye nasıl konuşacağı öğretilmekte ve kısa sürede kekemeliği geri dönmemecesine ortadan kaldırılmaktadır. Merkezimize daha önce gelip tedavi görenlerin teşekkür yazıları görülebilir açık adres ve telefonları alınabilir.